محکومیت مدیریت پامپئو در وزارت خارجه توسط دموکرات های سنا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دموکرات های یک کمیته سنای آمریکا روز سه شنبه با انتشار گزارشی مدیریت مایک پامپئو در وزارت امور خارجه این کشور را مورد انتقاد قرار داده و محکوم کردند؛ اتفاقی که چند روز قبل از آن که این دیپلمات ارشد آمریکا در برابر این کمیته سنا حضور پیدا کند، رخ می دهد.

محکومیت مدیریت پامپئو در وزارت خارجه توسط دموکرات های سنا

به نقل از پایگاه هیل، این گزارش با تیتر دیپلماسی در بحران: تخریب وزارت امور خارجه در دولت ترامپ به بررسی و تحلیل نواقص و ناکارآمدی های مختلف شامل خالی ماندن مناصب رده بالا در وزارت خارجه آمریکا، کوتاهی های مکرر در بررسی سوابق نامزدهای مناصب و حملات و برخوردها علیه کارمندان پرسابقه در این وزارتخانه پرداخته و در عین حال مجموعه ای از توصیه ها را برای بازسازی و حفظ دانش کارشناسی دیپلماتیک در آنجا مطرح ساخته است.

این گزارش توسط دموکرات های عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تهیه شده است. این گزارش بیش از 40 صفحه داشته و برای تهیه آن مقاله های خبری و مطالعات و داده های مختلفی حتی مربوط به زمان قبل از آغاز به کار ریاست جمهوری ترامپ مورد بررسی قرار گرفته اند.

نویسندگان این گزارش هشدار دادند که همه گیری کروناویروس هرچه بیشتر خطرات داشتن یک وزارتخارجه ضعیف و از هم گسیخته را برملا کرده است. در یک بخش از این گزارش آمده است: غفلت دولت ترامپ و حملاتش به یگانهای دیپلماتیک ما که در خط مقدم های پاسخ جهانی ما به همه گیری کروناویروس خدمت می کنند باعث خلع رهبری برای دیپلمات های ما و از بین رفتن زمان ارزشمند آمریکا برای تدارک و پاسخ شده است.

در این گزارش تهیه شده توسط سناتورهای دموکرات همچنین تاکید شد که کناره گیری های گسترده از وزارت خارجه آمریکا باعث تضعیف این سازمان شده و و اجازه نداده که این سازمان به طور مناسب به بحران همه گیری کرونا ویروس پاسخ دهد.

در پاسخ به این گزارش یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به پلتیکو گفت: غرور وزارت خارجه آمریکا کاملاً بازگشته است! وی افزود: از همان روز اول مایک پامپئو وزیر امور خارجه پیشبرد منافع و ارزش های مردم آمریکا را چه در داخل و چه در جهان عملیاتی ساخته است، محور موفقیت او یک تیم با استعداد و پویا هستند که هر روز با یک ماموریت و به سمت آینده به پیش می فرایند.

وزیر امور خارجه آمریکا قرار است فردا پنجشنبه در برابر کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به ایراد شهادت در خصوص مسائل مختلف از جمله کاهش بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال مالی 2021 و اقدام جنجالی چند وقت پیش خود در اخراج کردن بازرس کل وزارت امور خارجه بپردازد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 390

به "محکومیت مدیریت پامپئو در وزارت خارجه توسط دموکرات های سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت مدیریت پامپئو در وزارت خارجه توسط دموکرات های سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید