علی نژاد: پرداخت بودجه سال آینده به فدراسیون ها بازهم براساس نمره است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، معاون وزیر ورزش و جوانان، نمره فدراسیون های ورزشی را مبنای تعلق بودجه به آنها مطرح نمود.

علی نژاد: پرداخت بودجه سال آینده به فدراسیون ها بازهم براساس نمره است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد در جلسه مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا، سال 99 سالی پُرفراز و نشیب برای تمام کشور، به ویژه ورزش کشور بود که با همفکری و تعامل با ستاد مقابله با ویروس کرونا، کاملاً علمی و تخصصی با سرعت درباره چگونگی برگزاری لیگ ها و برپایی اردوهای ملی تصمیم گیری و فعالیت ها از سر گرفته شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری مجامع انتخاباتی و عمومی اشاره نمود و گفت: سال جاری علی رغم وجود شیوع ویروس کووید19 در کشور، توانستیم مجامع عمومی 51 فدراسیون را به صورت وبینار برگزار کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین درخصوص تک امضا شدن احکام مسابقات و دوره های آموزشی توضیح داد: با موافقت سلطانی فر، احکام مسابقات و دوره های آموزشی که پیش از این به صورت دو امضا بود، به تک امضایی تبدیل شد و پس از این تنها رئیس فدراسیون، این احکام را امضا خواهد نمود.

او هدف از تک امضا شدن احکام و دوره های آموزشی را احترام به هویت مستقل فدراسیون ها اعلام نمود و یادآور شد: این موضوع نشان دهنده اطمینانی است که مجموعه وزارت ورزش به فدراسیون ها دارد.

علی نژاد این نکته را متذکر شد که روسای فدراسیون ها برای همه احکام، کد رهگیری پیش بینی نمایند تا در آینده در این خصوص، مسئله ای جدید ایجاد نگردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی درباره بودجه بندی سال 99 نیز گفت: سال جاری یک طرح جدید برای بودجه بندی فدراسیون ها در نظر گرفتیم که در این خصوص، چهار معاونت و 11 اداره کل دخیل بودند. عملکرد فدراسیون ها ارزیابی شد و بودجه آنها بر اساس نمره ای که گرفتند، تعلق گرفت. این راستا را در سال 1400 هم ادامه می دهیم؛ به همین خاطر روسای فدراسیون ها برای گزارش دهی باید دقت نظر داشته باشند که حقی ضایع نگردد.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: موضوعی که برای توسعه همه رشته های ورزشی اهمیت زیادی دارد و برای ورود بخش خصوصی نیازمند آن هستیم، این است که فدراسیون ها باید شرایط اختصاصی تأسیس باشگاه را حتماً باید کمیسیون ماده 5 بگیرند. اگر این کار انجام نگردد، در استان ها مجوز لازم داده نمی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 694

به "علی نژاد: پرداخت بودجه سال آینده به فدراسیون ها بازهم براساس نمره است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: پرداخت بودجه سال آینده به فدراسیون ها بازهم براساس نمره است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید