طحان نظیف: شورای نگهبان تا روزآخر کاری دولت ها و مجالس با آن ها همکاری می کند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، عضو شورای نگهبان نوشت: شورای نگهبان تا روز آخر خدمت دولت ها و مجالس، از همکاری با آن ها برای حل مسائل کشور دریغ نمی کند و از تعامل با نهاد ها استقبال می کند.

طحان نظیف: شورای نگهبان تا روزآخر کاری دولت ها و مجالس با آن ها همکاری می کند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه شخصی خود با بیان اینکه سه شنبه چهارم شهریور ماه 1399، شورای نگهبان برای بررسی لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده بورس تهران یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام یا سلب حق تقدم جلسه فوق العاده داشت، نوشت: علت فوق العاده بودن جلسه نیز این بود که در مصوبات دوفوریتی، شورای نگهبان زمان زیادی برای بررسی ندارد و باید ظرف مدت 24 ساعت اظهارنظر کند.

وی تاکید کرد: به طور کلی هدف دولت از لایحه فوق این است که شرکت های دولتی یا تحت کنترل دولت، بتوانند سرمایه های خرد تزریق شده به بازار بورس را جذب نموده و از این طریق فعالیت های خود را تقویت نمایند و از طرف دیگر نیز سرمایه های مردم بدون نگرانی به سمت شرکت هایی هدایت گردد که دارای فعالیت مفید مالی هستند.

عضو شورای نگهبان در ادامه مطلب خود آورده است: لذا بر اساس این مصوبه اولاً شرکت های پذیرفته شده بورس یا فرابورس که دولتی بوده و یا به نحوی دولت نسبت به آن ها کنترل دارد، موظف شده اند تأمین منابع مالی خود از طریق بازار سرمایه را از محل افزایش سرمایه به روش صرف سهام با سلب حق تقدم از سهام داران و عرضه عمومی آن انجام دهند و ثانیاً شرکت های پذیرفته شده بورس یا فرابورس اعم دولتی و غیردولتی در صورتی که اقدام به افزایش سرمایه از طریق فوق نمایند، مشمول مشوق های مالیاتی خواهند شد.

طحان نظیف به حضور فرهاد دژپسند در جلسه شورای نگهبان اشاره کرد و نوشت: در این جلسه، وزیر امور مالی و دارایی به همراه دو نفر از معاونین خود حضور پیدا کردند و با تبیین اهداف و ابعاد مختلف این لایحه، به ابهامات و سوالات اعضای شورای نگهبان نسبت به آن پاسخ دادند که از این جهت جلسه خوبی بود و باعث شد بسیاری از ابهامات در خصوص مصوبه مرتفع گردد.

وی با بیان اینکه همچنین مقرر شد با عنایت به اولویت داشتن مسائل مالی و معیشتی در کشور بیش از پیش از این دست جلسات داشته باشیم، تاکید کرد: شورای نگهبان تا روز آخر خدمت دولت ها و مجالس از همکاری با آن ها برای حل مسائل کشور دریغ نمی کند و از تعامل با نهاد ها استقبال می کند.

عضو شورای نگهبان در پایان مطلب خود نوشت: پس از استماع نکات وزیر و معاونین وی، جلسه با حضور فق ها و حقوقدانان شورای نگهبان ادامه داشت و بعد از بحث و بررسی های فقهی و حقوقی، این لایحه را مغایر شرع مقدس و قانون اساسی تشخیص نداد؛ دستور بعدی نیز رسیدگی به اساسنامه شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای (سهامی خاص) بود که بررسی آن هم به اتمام رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 431

به "طحان نظیف: شورای نگهبان تا روزآخر کاری دولت ها و مجالس با آن ها همکاری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طحان نظیف: شورای نگهبان تا روزآخر کاری دولت ها و مجالس با آن ها همکاری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید