صادرات 45 کیلوگرم خاویار از شهرستان سبزوار

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر شیلات خراسان رضوی در جمع تولیدکنندگان و بهره برداران شهرستان سبزوار گفت: 45 کیلوگرم خاویار از شهرستان سبزوار در طول فصل پرورش جاری صادر شده است.

صادرات 45 کیلوگرم خاویار از شهرستان سبزوار

ناصر شهرکی اسم کرد: دو واحد فراوری غذای ماهی در شهرستان سبزوار در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد و این امر فراوری کنندگان ماهی را از واردات غذای ماهی از دیگر استان ها بی احتیاج خواهد نمود.

بر اساس گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی سبزوار وی افزود: با وجود 24 هزار منبع آبی در استان خراسان رضوی ظرفیت فراوری 80 تا 100 هزار تن ماهی در استان را داریم.

مدیر شیلات خراسان رضوی بعلاوه از پرورش کروکودیل در استان اطلاع داد و گفت: هم اکنون 300 سر کروکودیل از مالزی در راه رسیدن به استان است.

علی اصغر امانیان مدیر جهاد کشاورزی سبزوار هم با بیان اینکه شهرستان سبزوار با فراوری 3200 تن در سال در قالب 160 واحد آبزی پروری رتبه اول فراوری ماهیان سردآبی استان و با ظرفیت فراوری 100 تن در سال رتبه برتر فراوری ماهیان خاویاری در کشور را داراست، اظهار کرد: تکمیل زنجیره های فراوری حلقه گمشده در توسعه متوازن فراوری کشاورزی است که کوشش نموده ایم در بخش های مختلف دامی و زراعی به آن دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1020

به "صادرات 45 کیلوگرم خاویار از شهرستان سبزوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 45 کیلوگرم خاویار از شهرستان سبزوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید