شاهین امین: با وجود دشواری ها، سینمای دفاع مقدس آثار پرمخاطب دارد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، تهران (پانا) - یک منتقد سینما معتقد است فیلم های محمدحسین مهدویان نمونه های پیروز از سینمای پرمخاطب و صاحب دیدگاه هستند.

شاهین امین: با وجود دشواری ها، سینمای دفاع مقدس آثار پرمخاطب دارد

شاهین امین منتقد سینما در گفت وگو با خبرنگار پانا، گفت: ما نه فقط در سینمای دفاع مقدس بلکه در ژانرهای دیگر هم آثار هنرمندانه ای که قدرت جذب مخاطب داشته باشند، کم نداشتیم. به عنوان مثال در فیلم سینمایی سفر به چذابه (رسول ملاقلی پور) هم شاهد یک ساختار مدرن و ویژه هستیم، هم اثری منسجم را می بینیم که برای مخاطب حرف هایی دارد. فیلم ون مهاجر (ابراهیم حاتمی کیا)، کیمیا و سرزمین خورشید (احمدرضا درویش) هم از این قاعده مستثنی نبوده و درعین ساختار درست، به شدت جذاب و پر کشش هستند.

این منتقد گفت: نکته حائز اهمیت اینکه یک فیلم، حتی با داشتن ساختار درست و پیام ارزشمند، نیازمند عوامل دیگری برای دیده شدن و موفقیت است. نوع تبلیغات، شرایط اکران، تنوع ژانر، قالب درست ارائه و... تاثیر بسزایی در دیده شدن یک اثر خوب دارد.

وی افزود: سینمای ما قابلیت بیشتری برای تولید فیلم خوب و پرمخاطب دارد، اما به دلایلی این اتفاق نمی افتد. دلیل اول سختگیری های زمان تولید برای آثاری است که مشابهش سال ها پیش ساخته شده، اما این روزها برخی سلیقه ها با چنین تولیداتی موافق نیستند. دلیل دوم هزینه بالای فیلمسازی به خصوص در سینمای دفاع مقدس است که باعث می شود تهیه کننده خوب کمتر در این حوزه ریسک کند.

امین ادامه داد: شرایط تغییر کرده و به سختی می شود آثاری مثل باشو، غریبه کوچک، از کرخه تا راین و یا سفر به چذابه در حوزه سینمای دفاع مقدس ساخت.

این منتقد در انتها تاکید کرد: با این شرایط آثار قابل قبولی مثل ایستاده در غبار یا درخت گردو (محمدحسین مهدویان) را نباید از یاد برد. فیلم تازه مهدویان اثری است که نه تنها ساختار و پیکره منسجمی دارد، بلکه می توان پیش بینی کرد اکران موفقی داشته باشد، مردم آن را بپسندند و پیامش را درک کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 545

به "شاهین امین: با وجود دشواری ها، سینمای دفاع مقدس آثار پرمخاطب دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهین امین: با وجود دشواری ها، سینمای دفاع مقدس آثار پرمخاطب دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید