سوئد سفیر روسیه را فراخواند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، وزارت خارجه سوئد روز شنبه سفیر روسیه را در اعتراض به تحریم های اخیر مسکو علیه مقامات اتحادیه اروپا فراخواند.

سوئد سفیر روسیه را فراخواند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه سوئد روز شنبه سفیر روسیه را فراخواند تا اعتراض خود را به تحریم های مسکو علیه مقام های اتحادیه اروپا اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، متز ساموئلسون سخنگوی وزارت خارجه سوئد گفت: بر خلاف تحریم های اتحادیه اروپا، تحریم های روسیه خودسرانه بوده و از لحاظ قانونی نامشخص بوده و تنها ابراز انگیزه سیاسی است.

آسا اسکات رئیس موسسه تحقیقات دفاعی سوئد یکی از کسانی است که روسیه تحریم هایی را علیه وی اعمال نموده است.

روسیه روز گذشته ورود هشت مقام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خاک این کشور از جمله دیوید ساسولی، رئیس مجلس اروپا را ممنوع گفت.

وزارت خارجه روسیه با اعلام این خبر آن را پاسخ مسکو به اقدام اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن ورود مقام های ارشد روسیه به اروپا به دلیل نقش آنها در زندانی کردن الکسی ناوالنی، مخالف غرب گرای روسیه دانسته است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: اتحادیه اروپا سیاست تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه شهروندان و سازمان های روسیه را ادامه می دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: فقط در مارس 2021، شش شهروند روسیه مشمول محدودیت های غیرقانونی اتحادیه اروپا شدند. این رویه، خلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

مجلس اروپا روز گذشته (پنجشنبه) قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواهان اعمال تحریم های جدید علیه پروژه خط لوله گاز نورد استریم، شرکت روس اتم و اخراج روسیه از سامانه پیغام رسان بانکی سوئیفت شده است.

این قطعنامه با 569 رأی موافق و 67 رأی مخالف به تصویب مجلس اروپا رسید. در این قطعنامه از اتحادیه اروپا خواسته شده وابستگی خود به انرژی روسیه را کاهش دهند. از نهادهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه نیزخواسته شده تکمیل پروژه خط لوله نورد استریم و نیروگاه های هسته ای در حال ساخت توسط شرکت روس اتم را متوقف نمایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 862

به "سوئد سفیر روسیه را فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوئد سفیر روسیه را فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید