درخواست افزایش 6 ماهه زمان اظهارنامه مالیاتی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، رئیس اتاق بازرگانی کرمان از رئیس کل سازمان مالیاتی درخواست کرد که مدت زمان ارائه اظهارنامه اشخاص حقوقی را به 6 ماه افزایش دهد.

درخواست افزایش 6 ماهه زمان اظهارنامه مالیاتی

به گزارش گروه اقتصادی دنیای با نشاط مدرسه، رئیس اتاق بازرگانی کرمان از رئیس کل سازمان اقتصادیاتی خواست تا مهلت ارائه اظهارنامه شرکتهای حقوقی به 6 ماه افزایش یابد.

در این نامه آمده است: احتراما، نظر به مسائل عدیده پیش آمده برای کل کشور و مخصوصا فعالان اقتصادی از نظر تعطیلی کسب و کارها، کاهش فراوری، تعطیلی واحدهای حسابداری، معوق شدن انبار گردانی اسفند 1398 به سال 1399، معوق ماندن عملیات حسابداری و .. و به تبع آن معوق شدن عملیات حسابرسی و چندصد معضل دیگر و... . بدیهی است که تهیه و تنظیم حساب ها و تهیه صورت های اقتصادی به منظور ارائه به حسابرس جهت حسابرسی و اعتباربخشی و سپس تشکیل مجمع عمومی عادی صاحبان سهام و در نهایت تنظیم اظهارنامه تا 99.4.31، قطعا با این شرایط امکان پذیر نبوده و مقدور نمی باشد.

لذا پیشنهاد می گردد به منظور همکاری با فعالان اقتصادی ماده 1100 قانون اقتصادیات های مستقیم به توضیح ذیل اصلاح گردد: فقط برای یک بار مدت زمان ارایه اظهارنامه و.. اشخاص حقوقی که سال اقتصادی آن ها منتهی به 1398.11.30 و 1398.12.29 و یا در این بازه زمانی می باشد به 6 ماه افزایش یابد.

بدیهی است در مورد شرکت های بورسی ضروری است سازمان بورس نیز همکاری لازم را با شرکت ها داشته و شرکت های بورسی (با توجه به محدودیت مندرج در اساسنامه، مبنی بر برگزاری مجمع تا 4 ماه پس از خاتمه سال اقتصادی) بایستی از ظرفیت های ماده 104 اصلاحیه قانون تجارت استفاده کنند. همچنین در این راستا، ماده 272 قانون اقتصادیات های مستقیم نیز به توضیح ذیل اصلاح می گردد. فقط برای یک بار، مدت زمان ارایه صورت های اقتصادی حسابرسی شده شرکت هایی که سال اقتصادی آن ها به توضیح مزبور بوده، یک ماه اضافه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 96

به "درخواست افزایش 6 ماهه زمان اظهارنامه مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست افزایش 6 ماهه زمان اظهارنامه مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید