خبرنگاران 20 قطعه پرنده وحشی در زیستگاه های دهگلان رها سازی شد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سنندج - خبرنگاران - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دهگلان از رهاسازی تعداد 20 قطعه پرنده وحشی شامل 15 قطعه کبک معمولی، سه قطعه تیهو و 2 قطعه بلدرچین در زیستگاه های این شهرستان خبرداد.

خبرنگاران 20 قطعه پرنده وحشی در زیستگاه های دهگلان رها سازی شد

یوسف مجیدی روز چهارشنبه به خبرنگار دنیای با نشاط مدرسه گفت: این پرندگان در جریان گشت و کنترل محیط بانان یگان حفاظت این اداره از متخلفین و قاچاقچیان حیات وحش کشف و ضبط شده بودند.

وی اضافه کرد: متخلفین، این پرندگان را از طبیعت و زیستگاه شان زنده گیری و جمع آوری نموده بودند و قصد خرید و فروش آنها را به وسیله ارسال به استان های دیگر داشتند که توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و با همکاری نیروی انتظامی شهرستان دهگلان دستگیر شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دهگلان یادآور شد: پرونده متخلفین به مراجع قضایی ارجاع شده است و این پرندگان پس از حصول اطمینان از سلامتی و بازیابی شرایط طبیعی به لحاظ پرواز و بازگشت به طبیعت، در زیستگاه های این استان رهاسازی شدند.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت 32 هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت 43 هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت 57 هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت 39 هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 51

به "خبرنگاران 20 قطعه پرنده وحشی در زیستگاه های دهگلان رها سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 قطعه پرنده وحشی در زیستگاه های دهگلان رها سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید