خبرنگاران پیکر چهار نفر از شهدای شناور کنارک در فارس تشییع می شود

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، شیراز- خبرنگاران- مسوول روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیکرهای مطهر چهار نفر از شهدای سانحه دریایی شناور کنارک متعلق به ارتش جمهوری اسلامی، در فارس تشییع خواهد شد.

خبرنگاران پیکر چهار نفر از شهدای شناور کنارک در فارس تشییع می شود

مصطفی زمانی، شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: از 19 شهید سانحه دریایی شناور کنارک، پنج نفر از این شهدا اهل استان فارس بودند که پیکر پاک شهید ناوبان دوم عرشه اسماعیل پورخسرو روز بیست و چهارم اردیبهشت 99 در شهرستان داراب تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

وی گفت: پیکرهای چهار شهید دیگر این حادثه نیز در استان فارس آرام می گیرند؛ شهید ناو پایدار دوم مکانیک سعید یاراحمدی اهل خرامه، شهید ناو پایدار یکم تفنگدار سید مرتضی خادمی حسینی، شهید مهناوی یکم تفنگدار محمد افشون فر و شهید ناو پایدار دوم عرشه سیدحامد جعفری هر سه اهل شهرستان ممسنی هستند.

زمانی ادامه داد: هم اینک پیکرهای مطهر این چهار شهید برای انجام مراحل قانونی و شناسایی اجساد به تهران منتقل شده است و پس از تشییع در زادگاهشان به خاک سپرده خواهند شد.

به گفته وی، پیکرهای این شهدا پنجشنبه اول خردادماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز تشییع و سپس درشهرستانهای خرامه ، نورآباد، رستم تشییع و به خاک سپرده می شوند.

او اظهار داشت: شهید مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی از دیگر شهدای سانحه دریایی شناور نیز اصالتا از اهالی بخش خشت شهرستان کازرون استان فارس است اما با توجه به اینکه در سال های اخیر به همراه خانواده به شهرستان بوشهر نقل مکان کرده بود، مراسم تشییع و خاکسپاری او در استان بوشهر انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، روز بیست و یکم اردیبهشت 99 در حین تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش در آب های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد. در این سانحه 19 نفر از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمدند و 15 نفر مجروح شدند.

اهدای خون توسط پرسنل ارتش در فارس

زمانی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: در پی اعلام سازمان انتقال خون مبنی بر کمبود ذخیره خون، پرسنل ارتش در استان فارس ظرف روزهای اخیر با مراجعه به مراکز انتقال خون در این استان اقدام به اهدای خون کردند.

وی بیان داشت: در ادامه این اقدام خداپسندانه، فردا (بیست و هشتم اردیبهشت) نیز تعدادی دیگر از پرسنل و کارکنان ارتش در استان فارس با مراجعه به مراکز انتقال خون مبادرت به انجام این کار نوعدوستانه خواهند کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 265

به "خبرنگاران پیکر چهار نفر از شهدای شناور کنارک در فارس تشییع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیکر چهار نفر از شهدای شناور کنارک در فارس تشییع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید