خبرنگاران بیله سوار مغان در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، اردبیل - خبرنگاران - استاندار اردبیل گفت: شهرستان بیله سوار مغان در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی قرار گرفته است.

خبرنگاران بیله سوار مغان در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی است

به گزارش خبرنگاران ، اکبر بهنامجو چهارشنبه شب در حاشیه بهره برداری از طرح های اقتصادی و عمرانی بیله سوار افزود: همزمان با دهه فجر پروژه های اقتصادی و فرهنگی مختلفی در این شهرستان بهره برداری شد که در سطح ملی و استانی کم نظیر است.

وی بیان کرد: بهره برداری از مجموعه دامداری هزار و 500 راسی در کشت و صنعت پارس از جمله طرح های مهمی است که ظرفیت تولید شیر در این مجتمع را دو برابر می کند.

استاندار اردبیل اظهارکرد: ایجاد مزرعه تولید چوب در این مجتمع از طرح های دیگر این شهرستان است که با هدف تولید چوب برای صنایع بالادستی از جمله ام دی اف ایجاد شده است.

بهنامجو شرح داد: برخی افراد برای تامین موادخام صنایع ام دی اف اقدام به قطع درختان می کنند که این طرح کشت صنعتی با تولید چوب و عرضه آن در سطح استان و کشور از بروز چنین مسائلی جلوگیری می کند.

او اجرای طرح 25 هکتاری اراضی تولید درخت بادام را از دیگر طرح های کشاورزی در این مجموعه ذکر کرد که نویدبخش رونق اقتصادی در این شهرستان است.

استاندار اردبیل به برنامه ریزی برای کشت گلخانه به مساحت 100 هکتار در بیله سوار اشاره کرد و افزود: بر اساس هدف گذاری اجرا شده ، 20 هکتار آن در گام اول شروع شده و تابستان سال آینده به اتمام می رسد.

وی تولید بذر صیفی و سبزیجات به میزان 2 تن در این شهرستان را از دیگر طرح های مهم اقتصادی منطقه برشمرد و شرح داد: بر اساس آمارهای جهاد کشاورزی کل بذر مورد نیاز کشور به صیفی و سبزیجات پنج تن است که 2 تن آن به همت شرکت دانش بنیان و جوانان این شهرستان تولید می شود.

وی گفت: این کار حیاتی از واردات بذر سبزی و صیفی جات کشور را بی نیاز و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.

وی در ادامه به اقدامات فرهنگی انجام گرفته در بیله سوار اشاره کرد و از بهره برداری از مجتمع کتابخانه ای این شهرستان خبر داد.

بهنامجو بیان کرد: این کتابخانه با مجموعه های مختلف کتابخانه ای و فرهنگی در اختیار نوجوانان و جوانان و حوزه فرهنگ منطقه قرار گرفت.

وی افتتاح بخش آی سی یو و دیگر بخش های ویژه بیمارستان با همکاری خیرین و پست 63 کیلوولت برق را از دیگر طرح های افتتاحی ذکرکرد و افزود: کمربندی بیله سوار هم که یکی از دغدغه های اهالی بود تا 6 ماه آینده تکمیل خواهد شد.

بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 712

به "خبرنگاران بیله سوار مغان در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیله سوار مغان در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید