جواد خیابانی عاشقانه های شرق و غرب را برای روزهای کرونایی تجویز کرد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، تهران (پانا) - جواد خیابانی مجری و گزارشگر برنامه های ورزشی و مترجم، مطالعه رمان های معاصر و کتاب هایی از دنیا فوتبال را در پویش کتابخوانی ملی برای روزهای کرونایی پیشنهاد کرد.

جواد خیابانی عاشقانه های شرق و غرب را برای روزهای کرونایی تجویز کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جواد خیابانی، مجری برنامه های ورزشی، مترجم و نویسنده در ادامه پویش کتابخوانی ملی که به همت کتابخانه ملی ایران در حال اجرا است، گفت: در این ایام کرونایی بهتر است فرصت های خود را به کتاب خواندن اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: کتاب هایی را در پویش کتابخوانی ملی برای مطالعه پیشنهاد می کنم که یکی از آنها با عنوان خوشی ها و روزها از مارسل پروست؛ که قبل از کتاب در جستجوی زمان از دست رفته این کتاب را نوشته است. این کتاب با ترجمه مهدی سحابی از سوی نشر مرکز چاپ شده است و امیدوارم با مطالعه چنین کتاب های زندگی را با احساس خوب سپری کنید.

خیابانی ادامه داد: کتاب دوم گتسبی عظیم است که فیلم زیبایی نیز با اقتباس این کتاب با بازی لئوناردو دی کاپریو ساخته شده است. این کتاب به قلم اسکات فیتز جرالد است. این کتاب فوق العاده زیبا بوده و می توانم عنوان کنم که این کتاب از اقتباس فیلم آن زیباتر است.

وی توضیح داد: نام من سرخ به قلم ٱرهان پاموک نویسنده تُرک است. کتابی که می تواند به شما یاری کند تا دوران کرونایی را بهتر بگذارنید.

خیابانی ادامه داد: کتاب چهارم با عنوان جامعه شناسی خشونت ورزشی را معرفی می کنم و این روزها شاهد هستیم که متاسفانه نامهربانی ها کم نیست و در این کتاب این مسئله را تشریح می نماید که چرا خشونت در جوامع افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: کتاب دیگر باشگاه میلیاردها به قلم جیمز مانتاگیو است که درباره باشگاه هایی است که ثروتمندان جهان آنها را تاسیس کردند، مانند باشگاه چلسی، و باشگاه هایی در بلژیک و هلند و حتی در روسیه؛ درمجموعه در کشورهایی که پولدارها سراغ باشگاه داری رفته اند، کتاب بسیار جذابی است که با ترجمه بنده از انتشارات افق دور چاپ شده است.

این گزارشگر ادامه داد: کتاب دیگر سقوط امپراطوری فیفا که به قلم دیوید کان است و مربوط به اتفاقات سپ بلاتر و فسادی که در فوتبال پیش آورده است و باعث شد تا قطر میزبان جام جهانی فوتبال گردد، این کتاب درباره فساد در فدراسیون جهانی فوتبال است. این کتاب نیز از سوی نشر افق دور چاپ شده است.

وی توضیح داد: کتاب هفتم با عنوان حواستو جمع کن یورگن است، قابل توجه هوادران لیورپول و همچنین طرفداران دورتموند که با یورگن کلوپ خاطرات خوبی دارند، این کتاب درباره زندگی یورگن کلوپ است که از جنگل های سیاه راین آلمان آغاز شده و به رویدادهای آنفیلد لیورپول می رسد.

خیابانی ادامه داد: کتاب هشتم یک کتاب سه گانه است از پپ گواردیولا ؛ که شامل دو کتاب از مارتی پرارنائو است و همچنین دربرگیرنده یک کتاب 200 صفحه ای نیز از بنده است درباره پپ گواردیولا؛ این کتاب درباره زندگی پپ گواردیولا و اتفاقاتی است که برای او در بارسلون، بایرن مونیخ و ابتدای کار او در منچسترسیتی اتفاق افتاده است.

وی اعلام کرد: امیدوارم با خواندن این کتاب ها زمان خود را به خوبی با مطالعه و بهبود اوضاع روحی و روانی خودتان سپری کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 839

به "جواد خیابانی عاشقانه های شرق و غرب را برای روزهای کرونایی تجویز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواد خیابانی عاشقانه های شرق و غرب را برای روزهای کرونایی تجویز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید