جلوگیری از ورود 2100 نفر از اتباع هندی و پاکستانی به ایران

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، تهران (پانا) - فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تشکیل قرارگاه مقداد برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مرزهای کشور گفت در چند روز گذشته از ورود 2 هزار و یکصد نفر از اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی به کشور در مرزها جلوگیری شد.

جلوگیری از ورود 2100 نفر از اتباع هندی و پاکستانی به ایران

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی بر تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای جنوب شرق و جنوبی کشور اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به شیوع ویروس کرونای هندی و مصوبه ستاد مقابله با کرونا در اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و اوامر فرمانده نیروی انتظامی، قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مرزهای کشور فعال و تشکیل شد.

سردار گودرزی ادامه داد: همه توان در این زمینه معطوف شده تا با هماهنگی نیروهای مسلح و اقدامات اطلاعاتی، اجازه ندهیم کسانی که مبتلا به ویروس منحوس کرونا هستند به وسیله مرزهای جنوب شرقی و جنوبی به کشور ورود نمایند.

وی توضیح داد: اقدام اصلی قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا مبارزه با مترددین غیرمجاز در نوار مرزی است، در این رابطه طی چند روز گذشته از بدو تشکیل این قرارگاه از ورود 2 هزار و 100 نفر اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی به کشور در مرزها جلوگیری شده و اتباع دستگیر شده با سازوکار، رعایت پروتکل های بهداشتی و حقوق شهفرایندی به کشور مربوطه بازگردانده شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه از ظرفیت وزارت کشور، کمیته امنیت دریانوردی، هلال احمر و استانداران برای مقابله با ورود اتباع خارجی به کشور و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده خواهیم کرد، گفت: عزم جدی مرزبانی برای تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای جنوب شرق و جنوبی افزایش پیدا نموده است و با ورود غیرمجاز به مرزها ایران اسلامی برخورد خواهیم کرد.

مقابله جدی با قاچاق جوجه یک روزه

سردار گودرزی همچنین با بیان اینکه مرزبانی ناجا مقابله با قاچاق جوجه یک روزه را در دستور کار قرار داده است، گفت: یکی از وظایف ذاتی مرزبانی مقابله بی امان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ است، در این راستا در دو سال گذشته آمار و ارقام نشان می دهد، مرزبانان همه ساله 2 الی 3 میلیون انواع جوجه یک روزه قاچاق را کشف کردند.

وی با تأکید بر نقش سایر ارگان های ذیربط در این زمینه، اضافه نمود: علیرغم مشقت های فراوان همرزمان ما در مرزها پس از کشف جوجه های یک روزه، متاسفانه سایر ارگان های متولی برای جمع آوری آنها اقدامی انجام نمی دهند و جوجه های کشف شده تلف می شوند که می توان با جا به جایی سریع از تلف شدن آنها جلوگیری کرد و به چرخه فراوری برگرداند.

سردار گودرزی ادامه داد: کنترل و نظارت لازم توسط متولیان امر ضعیف است و با وجود دلالان، فراز و فرودهایی در این موضوع صورت می پذیرد، خروج جوجه های یک روزه توسط کولبران در مقابل فراوری آنها در کشور زیاد قابل اعتنا نیست و بسیار ناچیز است، لذا با توجه به وظیفه مرزبانان در این زمینه، ما مأموریت خود را ادامه می دهیم و به طور جدی با قاچاق جوجه در مرزها مقابله خواهیم کرد.

کشف بیش از 7 تن مواد مخدر

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین به نقش مرزبانی در تحقق شعار سال فراوری، پشتیبانی ها و مانع زادیی ها اشاره نمود و گفت: مبارزه با کالای قاچاق جزء اولویت های اصلی مرزبانی در مرزها بوده و در این زمینه از ابتدای امسال تا به امروز فرایند کشفیات قاچاق در مجموعه مرزبانی صعودی بوده است.

سردار گودرزی توضیح داد: مبارزه با قاچاقچیان جدی و همه جانبه است و از تمامی ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد. در این زمینه ضربات سنگین و مهلکی به قاچاقچیان و سوداگران مرگ وارده شده و مرزبانان توانستند از ابتدای امسال تا به امروز بیش از 7 تن انواع مواد مخدر را که عمدتا در مرزهای جنوب شرقی و در درگیری با قاچاقچیان بوده است، کشف نمایند.

جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات

وی بر اهتمام مرزبانان بر جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات به کشور تأکید و گفت: با اقدامات موثر اطلاعاتی، مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی و شکاری در مناطق مرزی شمال غرب کشور کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 75 درصدی در این زمینه هستیم، این موضوع نشان از اشراف و تسلط اطلاعاتی مرزبانان بر حریفان، قاچاقچیان کالا، سلاح و مهمات و سوداگران مرگ می باشد که در مرزها انجام می گردد.

وی در سرانجام به مرزنشینان توصیه کرد: بهبود شرایط سلامت مرزنشینان را مراعات نموده و از مراوده با مرزنشینان کشورهای همسایه در مرزهای جنوب شرق و در حوزه دریا خودداری نمایند، تا بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم و به فضل الهی سلامت مردم تحقق پیدا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 870

به "جلوگیری از ورود 2100 نفر از اتباع هندی و پاکستانی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از ورود 2100 نفر از اتباع هندی و پاکستانی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید