جزئیات جدید از همکاری عبدالمنان نیازی با امنیت ملی افغانستان و ترور توسط طالبان

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، منابع نزدیک به طالبان در غرب افغانستان اعلام کردند که عبدالمنان نیازی در کمین این گروه در شهرستان گذره از ولایت هرات به همراه دو نفر از فرماندهان نزدیکش هدف قرار گرفته است.

جزئیات جدید از همکاری عبدالمنان نیازی با امنیت ملی افغانستان و ترور توسط طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، منابع نزدیک به طالبان در غرب افغانستان در فضای مجازی تایید کردند که عبدالمنان نیازی توسط افراد این گروه در یک کمین در روستای بندقاسم از شهرستان گذره ولایت هرات هدف قرار گرفته است.

همسنگران یکی از صفحات مجازی وابسته به جبهات اکبری مربوط به طالبان در غرب افغانستان در بیانیه ای اظهارداشت که عبدالمنان نیازی فرمانده ملیشه های امنیت ملی و جاسوس آمریکایی ها در هرات توسط افراد نفوذی امارت اسلامی، در یک کمین هدف قرار گرفته است.

بر اساس این بیانیه، نیازی که در روستای بند قاسم از شهرستان گذره ولایت هرات هدف قرار گرفت، به شدت زخمی شده است و هم اکنون تحت تدابیر شدید امنیتی در بخش (آی سی یو) بیمارستان حوزوی هرات بستری و تحت مداوا قرار گرفته است.

به گفته همسنگران، وی هنگام عزیمت به شهر هرات در راستا پیرخوله و سه تناب در کمین افراد نفوذی امارت اسلامی گرفتار شد که به شدت زخمی شد و دو حافظ نصرت و حاجی احمد غوری دو تن از فرماندهانش نیز کشته شدند همچنین تعدادی از افرادش نیز زخمی شده اند.

این بیانیه اظهارداشت که عبدالمنان نیازی چندین سال است که با همدستی ریاست امنیت ملی افغانستان و با هماهنگی افراد بلندپایه دولت اشرف غنی، از امارت اسلامی جدا شده است و به دستور خارجی ها و با همکاری و پشتیبانی ارگان های نظامی، جنایات بی شماری را علیه مردم هرات انجام داده است.

همسنگران شرح داد که منزل عبدالمنان نیازی در جاده مخابرات، جنب تالار رفاه قرار گرفته است که از طریق امنیت ملی افغانستان تهیه شده است.

این بیاینه گفت که افراد تحت امر نیازی آشکارا و با چشم پوشی امنیت ملی افغانستان همه روزه دست به جرایم سازمان یافته می زنند که بر همه مردم هرات پوشیده نیست و در این موارد اسناد و شواهد کافی نیز موجود است.

منابع خبری امروز اعلام کردند که ملا عبدالمنان نیازی شب گذشته (21 ادریبهشت) در یک درگیری با طالبان در ولایت هرات به شدت زخمی شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 884

به "جزئیات جدید از همکاری عبدالمنان نیازی با امنیت ملی افغانستان و ترور توسط طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از همکاری عبدالمنان نیازی با امنیت ملی افغانستان و ترور توسط طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید