ترکمنستان مقصد ایده آل صادرات دانش مهندسان ایرانی است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان در آستانه دومین انتخابات دوره ای این اتاق گفت: با توجه به کاهش روابط مالی دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکمنستان طی سال های اخیر، امروزه روابط مالی این دو کشور نیازمند توجه شایسته است؛ سابقه روابط مالی، فرهنگی، سیاسی و ... این دو کشور نشان دهنده ظرفیت های بالقوه مالی است که متأسفانه اکنون بخشی از این ظرفیت ها توسط کشورهای دیگر منطقه بالفعل شده و سهم ایران در مراودات تجاری طی سال های اخیر بسیار کاهش پیدا نموده است.

ترکمنستان مقصد ایده آل صادرات دانش مهندسان ایرانی است

مجید محمدنژاد در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران، فرصت های پیش روی همکاری ایران و ترکمنستان را تشریح کرد و اضافه نمود: اگر در گذشته ترکمنستان مقصد ایده آلی برای صادراتی محصولات معدنی و ... بود، امروز می تواند مقصد صادرات دانش مهندسان ایرانی باشد؛ چراکه اقداماتی خوبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته است.

او توضیح داد: شرکت های دانش بنیان زیادی در عرصه نفت، گاز و فراوری قطعات نیروگاهی در ایران آغاز به فعالیت نموده اند و با همت جوانان ایرانی توانسته اند به بازارهای خارجی ورود پیدا نمایند؛ حال با توجه به اینکه یکی از صنایع پررونق در ترکمنستان، صنعت نفت و گاز این کشور است لذا وقت آن است که با تسهیلگری دولت بتوانیم در این عرصه به صورت جدی وارد شویم.

او با تأکید بر مشارکت بخش خصوصی و دولت برای حل مسائل موجود و بهره مندی از راهکارهای جدید، اضافه نمود: با توجه به شرایط حساس منطقه ای دیگر نمی توان مانند گذشته عمل کرد.

او با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان اضافه نمود: برای رسیدن به اتاقی فعال و پویا که بتواند خرد جمعی را بکار گیرد باید همه اعضای اتاق مشترک در انتخابات مشارکت داشته باشند.

محمدنژاد با اشاره به رسالت اتاق های مشترک بازرگانی در سراسر جهان توضیح داد: اتاق های بازرگانی برای این منظور راه اندازی شده اند که بتوانند در تحکیم روابط مالی برای دولت ها تصمیم سازی و تسهیلگری نمایند که قطعاً اتاق ناکارآمد نمی تواند این مهم را تحقق بخشید.

محمدنژاد تأکید کرد: در روابط مالی دو کشور نباید صرفاً پیروزیت های گذشته در روابط مالی این دو کشور را الگو قرار داد و باید ظرفیت های جدیدی همچون بهره مندی از اقتصاد دانش بنیان، گردشگری سلامت و ایده های جدید در توسعه روابط دو کشور را بکار گرفت.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان خواهان مشارکت فعالان مالی در انتخابات اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان شد و گفت: تجربه بازرگانان پیروز می تواند راهگشای جهت اتاق های مشترک باشد اما صرفاً این تجربه نمی تواند موتور محرک اتاق های مشترک و تحول آفرین باشد. اکنون ما برای پرواز به دو بال احتیاج داریم، جوان گرایی و تجربه دو بال حرکت اتاق های مشترک هستند در واقع ما در کنار افراد صاحب نام به افرادی احتیاجمندیم که بتوانند بزرگ ترین سرمایه زندگی خود که همان وقت و زمان است را جهت منافع ملی کشورشان هزینه نمایند و با روحیه تحول وارد عرصه مدیریت اتاق شوند.

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده (نوبت اول) اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان امروز، 26 بهمن ساعت 15 در طبقه اول ساختمان جدید اتاق ایران برگزار می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 45

به "ترکمنستان مقصد ایده آل صادرات دانش مهندسان ایرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکمنستان مقصد ایده آل صادرات دانش مهندسان ایرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید