بیماری آسم احتمال ابتلا به کووید 19 حاد را افزایش نمی دهد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، پزشکان دریافته اند که بیماری مجرای هوا خطر بستری شدن در بیمارستان را در پی ابتلا به کووید 19 افزایش نمی دهد.

بیماری آسم احتمال ابتلا به کووید 19 حاد را افزایش نمی دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، دکتر فرناندو هولگوین، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلورادو، در این باره می گوید: بسیاری از افراد مبتلا به بیماری آسم فکر می کنند دارای پیش زمینه ابتلاء به کووید 19 حاد هستند و خیلی نگران ابتلاء به این بیماری هستند.

هولگوین در ادامه می افزاید: نسبت مبتلایان آسمی بستری شده در بیمارستان به خاطر ابتلاء به بیماری کووید 19 حدود 6 درصد است.

هنگامی که پاندمی آغاز شد، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده عنوان کردند که افراد مبتلا به آسم در معرض ریسک بالاتر بستری شدن در بیمارستان قرار دارند. افراد مبتلا به آسم به طور قابل توجهی بیشتر در معرض خطر عوارض ناشی از آنفلوانزا، عفونت ویروسی دیگر، هستند.

در بررسی های جدید، محققان 15 مطالعه مربوط به عفونت کووید 19 را بررسی کردند تا مشاهده کنند که چه تعداد از مبتلایان به آسم در بیمارستان بستری شده بودند.

به گفته محققان، آسم آلرژیک با تعداد کمتری از گیرنده های ACE2 در ارتباط است. اینها گیرنده هایی هستند که ویروس از انها برای اتصال خود به سلول ها استفاده می کند. این بدان معناست که افراد مبتلا به آسم آلرژیک ممکن است منطقه کمتری برای اتصال ویروس داشته باشند. همچنین افرادی که از کورتیکواستروئیدهای استنشاقی (داروی درمان آسم) استفاده می کنند، نیز گیرنده های ACE2 کمتری دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 450

به "بیماری آسم احتمال ابتلا به کووید 19 حاد را افزایش نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری آسم احتمال ابتلا به کووید 19 حاد را افزایش نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید