انهدام اهداف دشمن توسط F5 و صاعقه ارتش، استفاده از دوربین های سمات

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سخنگوی رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت گفت: هواپیماهای شکاری بمب افکن اف5 و صاعقه اهداف مهم و حیاتی دشمن را با استفاده از راکت های بومی و ساخت داخل منهدم کردند.

انهدام اهداف دشمن توسط F5 و صاعقه ارتش، استفاده از دوربین های سمات

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ دوم خلبان فرهاد گودرزی سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش گفت: در اولین روز از آغاز فاز عملیاتی رزمایش فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای اف 5 و بومی صاعقه با راکت های بومی و ساخت داخل اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی را با موفقیت منهدم کردند.

وی اضافه کرد: همچنین هواپیماهای اف 7 مجهز به بمب های هوشمند، نقطه زن، دور ایستا و راکت های هوا به زمین ساخت داخل، اهداف حیاتی دشمن فرضی را با نوع آوری، تکنیک های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی توسط خلبانان شجاع و جوان در عمق منطقه نبرد مورد هدف قرار دادند.

امیر سرتیپ دوم گودرزی بیان داشت: در ادامه اجرای نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، جنگنده های اف 14، عملیات سوخت گیری هوایی را از تانکر سوخت رسان بوئینگ 707، به منظور اجرای پوشش هوایی در ارتفاع پست با موفقیت انجام دادند.

سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت گفت: در بخش دیگری از این رزمایش عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه های بی سیم و باسیم، انواع سامانه های تسهیلات پروازی و انواع سامانه های تاکتیکی مأموریت های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه هواپیماهای شرکت کننده در این رزمایش توسط کارکنان فنی، متعهد و متخصص نیروی هوایی ارتش و با استفاده از تخصص و تجربه بالای این عزیزان، بازآماد و آماده اجرای عملیات شده است، گفت: قبل از آغاز فاز عملیاتی رزمایش، هواپیماهای شناسایی آر اف 4 با استفاده از دوربین های پیشرفته سمات که برای نخستین بار توسط متخصصان نیروی هوایی ارتش ساخته و فراوری شده است به همراه پرنده های بدون سرنشین کمان 12، با پرواز بر روی مواضع دشمن فرضی به جمع آوری اطلاعات سیگنالی و شنود الکترونیکی و رصد، شناسایی و عکسبرداری از اهداف از پیش مشخص شده پرداختند.

امیر گودرزی شعار نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت را آسمان امن در سایه اقتدار نیروی هوایی الهی عنوان نمود و گفت: نیروی هوایی ارتش در کنار سایر قوای مسلح کشور تحت فرماندهی ولی امر مسلمین و فرماندهی معظم کل قوا، وظیفه تامین امنیت پهنه هوایی کشور را بر عهده دارند.

وی توضیح داد: این رزمایش حاوی پیغام امنیت، ثبات، دوستی و صلح پایدار برای کشورهای منطقه، پیغام دلگرمی و اطمینان خاطر برای هموطنان و پیغام آمادگی برای دفاع و پاسخ کوبنده در صورت اشتباه و خطای محاسباتی برای دشمنان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 534

به "انهدام اهداف دشمن توسط F5 و صاعقه ارتش، استفاده از دوربین های سمات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام اهداف دشمن توسط F5 و صاعقه ارتش، استفاده از دوربین های سمات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید