آشوبی: تیم ملی می تواند هر ناممکنی را ممکن کند، بازیکنان ایران در دل رقبا ترس می اندازند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، کارشناس فوتبال ایران اعتقاد دارد با حضور نفرات باکیفیت در ترکیب تیم ملی، ترس در دل رقیبان ایران در گروه C رقابت های مقدماتی جام جهانی ایجاد خواهد شد.

آشوبی: تیم ملی می تواند هر ناممکنی را ممکن کند، بازیکنان ایران در دل رقبا ترس می اندازند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

فرزاد آشوبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره دیدارهای تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر گفت: گفتن از سختی هایی که قرار است بازیکنان تیم ملی در منامه انجام دهند، آنقدر شفاف است که نیازی به توضیح اضافه نیست. ملی پوشان برای صعود به مرحله بعدی رقابت ها باید بجنگند و تلاش کنند. دیدار مقابل هنگ کنگ و بحرین خیلی مهم است و سرنوشت صعود ما را تعیین خواهد کرد.

وی با تمجید از بازیکنان فعلی تیم ملی ادامه داد: تیم ما متشکل از گروه بسیار قوی است و می توان امیدوار بود هر ناممکنی را ممکن کنند. بازیکنانی داریم که هر کدام بنا به خصوصیات و کیفیت های متفاوت خود، می توانند مکمل خوبی برای هم باشند و عملکرد فنی همدیگر را به بهترین سطح ممکن برسانند.

پیشکسوت فوتبال ایران مطرح کرد: این اتفاق خیلی خوبی برای اسکوچیچ است که با داشتن این بازیکنان، ترکیب ها و سبک های تاکتیکی خوبی در زمین بازی پیاده کند. همه اینها البته مستلزم داشتن تاکتیک منظم، نفرات تأثیرگذار و بازیکنان کلیدی از لحاظ بازی خوانی و شعور تاکتیکی بالاست که قطعاً با پتانسیل بالای فنی بازیکنان ایران، ترس و دلهره را در دل حریفان ایجاد خواهد کرد. ایران باید از سبک های تاکتیکی متفاوتی استفاده کند و این تفکرات باید آنقدر خوب به بازیکنان توضیح داده شود که بتوانند آنها را به خوبی در زمین پیاده کنند.

آشوبی در پاسخ به این پرسش که حضور لژیونرها چقدر به موفقیت تیم ملی در بحرین کمک خواهد کرد، یادآور شد: مواردی که به آن اشاره کردم می توانند نقطه اطمینان بخشی باشند، اما هیچ تضمینی برای موفقیت نیستند. اگر به دنبال صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی هستیم، در کنار این موارد باید تلاش و کار مداوم، برنامه ریزی خوب، آنالیز دقیق از حریفان، انتخاب و اجرای استراتژی مناسب هم داشته باشیم. این موارد باعث افزایش شانس موفقیت ما در منامه و افزایش روحیه ملی پوشان خواهد بود.

وی درباره اینکه تیم ملی بدون انجام بازی تدارکاتی مقابل حریفانش صف آرایی خواهد کرد، به خبرنگاران گفت: اگر با برگزاری بازی تدارکاتی وارد مسابقات می شدیم، اتفاق خوبی بود، اما استدلال اسکوچیچ این بود که به دلیل فشردگی لیگ برتر و احتمال مصدومیت بازیکنان، از بازی محبت آمیز صرف نظر شده است. این استدلال را بسیار پسندیدم و با او هم عقیده هستم. احتمال مصدومیت در بازی های تدارکاتی خیلی بالاست و کادر فنی تیم ملی در این زمان تصمیم خوبی گرفت.

وی با اشاره بازی امروز ایران مقابل هنگ کنگ گفت: این دیدار می تواند جبران بازی تدارکاتی باشد و محک خوبی برای کادر فنی خواهد بود که شناخت بهتری از تیم پیدا کند. کار اسکوچیچ را قبول دارم، اما هنوز تفکرات او در تیم ملی محک جدی نخورده است. شاید این موضوع در دیدار مقابل عراق و بحرین بیشتر نمایان و عملکرد اسکوچیچ سنجیده شود. اسکوچیچ جزو مربیان بادانش فوتبال ماست و در باشگاه هایی که حضور داشته، عالی کار کرده است. امیدوارم همین عملکرد را در تیم ملی ببینیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 911

به "آشوبی: تیم ملی می تواند هر ناممکنی را ممکن کند، بازیکنان ایران در دل رقبا ترس می اندازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوبی: تیم ملی می تواند هر ناممکنی را ممکن کند، بازیکنان ایران در دل رقبا ترس می اندازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید